تهران - خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، کوچه پنجم، پلاک 3 «پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی» 021-8874-7632

 

مرکز مشاوره و پایش سلامتAzmayeshgah 01

پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی بر آن است تا در مرکز مشاوره خویش به افراد و گروه های مختلف ارائه خدمت نماید. در همین راستا بخشی از فعالیت های این مرکز با نظارت دکتر علی کاشی متخصص توانبخشی ورزشی به مشاوره ورزشی برای افراد دارای کم توانی، پایش سلامت این عزیزان و تجویز برنامه تمرینی برای آنها می پردازد.

گروه های مخاطبی که می توانند از این خدمات بهره مند شوند افراد دارای کم توانی ذهنی، افراد دارای سندرم داون، افراد دارای اختلال طیف اوتیسم، افراد دارای نقص توجه/بیش فعالی و افراد دارای اختلال هماهنگی رشدی می باشند.

این مرکز در پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی واقع در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه پنجم، پلاک سه مستققر بوده و علاقمندان با تماس با پژوهشگاه تربیت بدنی می توانند اقدام به تعیین نوبت و استفاده از این خدمات نمایند.

از نکات برجسته این مرکز استفاده از یکی از بزرگترین و مجهز ترین آزمایشگاه های علوم ورزشی است که در این آزمایشگاه امکان سنجش متغیرهای متعدد رشد و یادگیری حرکتی، فیزیولوژیک، روانشناختی، بیومکانیکی و ... می باشد.

ارائه خدمات در مرکز مشاوره و پایش سلامت پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی شامل موارد زیر می باشد:

 • کاهش و افزایش وزن و تغذیه ورزشی
 • فیزیولوژی ورزشی بالینی (کنترل بیماری ها)
 • ورزش سالمندان
 • تجویز برنامه تمرینی برای افراد گروه های خاص از جمله افراد دارای کم توانی ذهنی، اوتیسم، سندرم داون، نقص توجه/ بیش فعالی و افراد دارای اختلالات هماهنگی رشدی
 • ارزیابی ساختار پا، طراحی و ساخت کفی کفش
 • استعدادیابی ورزشی
 • ناهنجاری های قامتی و حرکات اصلاحی
 • ارزیابی تخصصی آمادگی بدنی ورزشکاران

توانبخشی ورزشی افراد کم توان

در این بخش تجویز برنامه تمرینی برای افراد گروه های خاص از جمله افراد دارای کم توانی ذهنی، اوتیسم، سندرم داون، نقص توجه/ بیش فعالی و افراد دارای اختلالات هماهنگی رشدی انجام شده و در خصوص ارائه برنامه تمرینی به این افرادمشاوره داده می شود. همچنین در بخش آزمایشگاه اقدام به پایش سلامت و ارائه کارنامه تندرستی برای این افراد انجام می شود.

 فیزیولوژی ورزشی بالینی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تمایل به سبک زندگی بی‌تحرک انسان، مشکلات و بیماری‌های مزمن (بیماری قلبی عروقی، دیابت، سرطان، کمردرد، زانودرد) زندگی اغلب افراد در اطراف ما تحت تأثیر قرار گرفته و کیفیت زندگی آن ها را کاهش می دهد. متخصصین این حوزه با ارائه برنامه‌های تمرینی تخصصی به این افراد کمک می‌کنند تا به زندگی عادی بازگشته و کیفیت زندگی خود را افزایش دهند.

ناهنجاری های قامتی و حرکات اصلاحی

شناسایی ناهنجاری های قامتی که در اثر عوامل مختلف از جمله ضعف عضلانی، بیماری، سالمندی و ... در بدن انسان ایجاد می شود، موجب کاهش اعتماد به نفس و درد و مشکلات روحی روانی می گردد. متخصصین این حوزه با طراحی برنامه‌های ورزشی مناسب به کاهش عوارض و رفع این ناهنجاری ها و بهبود ساختار قامتی کمک می کنند.

ورزش سالمندان

افزایش جمعیت سالمندان کشور برنامه ریزی متناسب با شرایط آنها را طلب می کند. سالمندان بی تحرک در معرض بیماری های مزمن و خطرات زمین خوردن ناشی از بی تعادلی هستند. در این راستا با انجام فعالیت ورزشی و تغذیه ای متناسب می توان روند پیری را به تاخیر انداخت و از خانه نشینی و زمین گیری افراد سالمند پیش گیری نمود.

استعدادیابی ورزشی

بی شک یکی از مهم ترین دوره های زندگی انسان کودکی می باشد. اتخاذ تصمیمات صحیح توسط خانواده به رشد و شکوفایی کودک و دستیابی به آینده ای درخشان کمک شایانی می کند. به همین منظور در حوزه استعدادیابی، هدف شناسایی توانمندی های بالقوه کودک و ترسیم آینده ورزشی او می باشد. بدین منظور آزمون های پیکر سنجی، آمادگی بدنی و روانشناسی از کودک به عمل آماده و نتایج پس از تحلیل نرم افزاری توسط متخصصین علوم ورزشی بررسی شده و در اختیار خانواده ها قرار می گیرد. شناسایی صحیح توانمندی های کودک به افزایش علاقمندی او به ورزش و ادامه فعالیت ورزشی و در نهایت داشتن بدن و روح سالم کمک می کند.

روند ارائه خدمات:

 1. تعیین وقت قبلی و ویزیت متخصص
 2. ارزیابی اولیه وضعیت بدنی
 3. طراحی برنامه توسط متخصص
 4. آغاز فعالیت بدنی و شرکت در جلسات تمرینی
 5. آموزش های عمومی ضمن دوره
 6. پایش دوره ای وضعیت بدنی و بررسی روند تغییرات

تماس با ما

تهران - خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، کوچه پنجم، پلاک 3 «پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی»

021-8874-7632

0939-383-9763

021-8852-9121

sportrehabir@gmail.com

https://www.sportrehabir.com

ارسال پیام