تهران - خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، کوچه پنجم، پلاک 3 «پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی» 021-8874-7632

 

مدیر پایگاه:

دکتر علی کاشیAli Kashi

  • دکترای تخصصی رشد و تکامل و یادگیری حرکتی از دانشگاه تهران- فلوشیپ ورزش معلولین از دانشگاه ملی ورزش ایتالیا
  • استادیار پژوهشگاه تربیت‌بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری- دبیر کل المپیک ویژه ایران

دکتر علی کاشی مدرک دکترای تخصصی در رشتۀ رشد و تکامل و یادگیری حرکتی (رفتار حرکتی) از دانشگاه تهران و فلوشیپ تخصصی تربیت‌بدنی برای افراد کم‌توان ذهنی در محیط آموزش فراگیر از دانشگاه فورو ایتالیکو (دانشگاه ملی ورزش ایتالیا) و دانشگاه ساپینزا از کشور ایتالیا دارد. او از سال ۱۳۸۷، در حیطۀ تخصصی، طراحی برنامۀ تمرین ورزشی برای توان‌بخشی جسمی و ذهنی افراد کم‌توان ذهنی را دنبال می‌‌کند. در این راه، پس از مطالعات گسترده درزمینۀ ورزش برای افراد کم‌توان ذهنی در ایران، مدتی را در کشورهای اروپایی از نزدیک، شاهد برنامه‌های توان‌بخشی افراد کم‌توان بوده و دراین‌خصوص تجربه کسب کرده است. او درحال‌حاضر، در پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی وابسته‌به وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری به‌عنوان عضو هیات‌علمی تمام‌وقت، درزمینۀ شیوه‌های نوین توان‌بخشی افراد کم‌توان با اختلالات مختلف، مانند سندرم داون، اختلال طیف اوتیسم، بیش‌فعالی ‌نقص توجه و افراد کم‌توان ذهنی به پژوهش مشغول است.

نابرده بسته آموزشی تمرینی ویژه افراد دارای سندرم داون را در سال 1392 تدوین نمود، در سل 1396 طی قراردادی با پژوهشگاه تربیت بدنی شروع به تدوین بسته آموزشی تمرینی برای افراد اوتیسم شد و در سال 1397 طی قراردادی با معاونت علمی ریاست جمهوری شروع به تدوین برنامه تمرینی برای افراد دارای کم توانی ذهنی نموده است. اجرای ده ها پایان نامه و رساله دکتری در این حوزه نیز از جمله دیگر فعالیت های محقق در این زمینه است.

دکتر کاشی عضو بنیاد ملی نخبگان، مؤلف برتر دو دوره جشنوارۀ کتاب سال دانشجویی در سال ۱۳۸۹ و 1393در رشتۀ علوم‌انسانی و اجتماعی (کتاب مواد نیروزا:یافته ها تاثیرات و مضرات و کتاب توانبخشی در سندرم داون با رویکرد فعالیت بدنی) و دبیر علمی دو همایش ملی بوده است: اولین همایش آسیب‌های اجتماعی در استان لرستان و ششمین همایش ملی دانشجویان تربیت‌بدنی ایران.

سوابق پژوهشی ارزندۀ دیگر این محقق به این شرح است: تألیف پنج جلد کتاب، چاپ بیش از سی مقالۀ ISI و علمی‌پژوهشی در مجلات داخل و خارج از کشور، ارائۀ بیش از بیست مقاله در همایش‌های جهانی و بین‌المللی و ملی و اجرای نزدیک به بیست طرح پژوهشی برای سازمان‌های تحقیقاتی معتبر کشور. دکتر کاشی از سال ۱۳۸۹، به المپیک ویژۀ ایران پیوست و درحال‌حاضر، دبیرکل المپیک ویژه ایران می باشد.

 

تماس با ما

تهران - خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، کوچه پنجم، پلاک 3 «پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی»

021-8874-7632

0939-383-9763

021-8852-9121

sportrehabir@gmail.com

https://www.sportrehabir.com

ارسال پیام